DZIĘKUJEMY! Akcja crowdfundingowa uwieńczona sukcesem na 118%

  • by

D Z I Ę K U J E M Y ! ! ! 

Z pomocą równo 100 osób, 6 września 2020 roku zebraliśmy razem 9499zł, czyli 118% naszego celu crowdfundingowego (było to 8000zł).
Zebrane fundusze pomogą nam wykiełkować i wzmocnić projekt APLab NASIONA 2020 oraz edukację z zachowywania nasion w Polsce. 

Wszyscy darczyńcy zostaną wymienieni w tworzonych przez nas przewodnikach o zachowywaniu i domach nasion, a pozostałe w budżecie środki, przeznaczymy na dodruk publikacji. Dokładnie 4 września oficjalnie podpisałyśmy Akt Fundacyjny na bazie dopracowanego z prawnikami statutu, a 8 września złożyłyśmy wniosek o rejestrację Fundacji Agro-Perma-Lab do Krajowego Rejestru Sądowego. W uznaniu wsparcia społecznego, w preambule statutu odniosłyśmy się do wsparcia Ruchu Nyeleni w powstaniu Fundacji. Teraz czekamy na decyzję sądu.

Na co przeznaczymy fundusze?

  1. PROJEKT APLab NASIONA: WSPÓŁFINANSOWANIE projektu Domu Nasion i publikacji w 2020 

W ramach tego celu, przeznaczymy ok. 3000PLN, aby zapewnić opłacenie wysokiej jakości materiałów na budowę i zaprojektowanie pilotażowego Społecznego Domu Nasion w Polsce oraz druk publikacji (składu i redakcji) Przewodnika o Zachowywaniu i Domach Nasion. Przewodnik będzie powszechnie dostępny w niewielkim nakładzie oraz wersji pdf. Obecnie materiały edukacyjne o zachowywaniu własnych nasion praktycznie nie istnieją w powszechnym obiegu. Projekt realizowany jest w ramach grantu od austriackiej organizacji nasiennej Arche Noah w ramach programu Community Seed Banks Academy* i odbędzie się we współpracy z organizacjami z ruchu Nyeleni Polska. 

[Zobacz galerię z pierwszych wywiadów 12, 3, z nasiennikami z Dolnego Śląska]

2. PROJEKT FUNDACJA: FUNDUSZ ZAŁOŻYCIELSKI FUNDACJI AGRO-PERMA-LAB 

Finansowanie o które prosimy na założenie Fundacji AgroPermaLab, pozwoli nam pokryć podstawowe koszty rejestracji i utrzymania procesów administracyjno-księgowych przez pierwszy rok rozwijania formalnej organizacji społecznej. Koszt ten, obliczony na max 8000zł nie uwzględnia płac za pracę, jedynie takie wydatki jak opłacenie księgowości, notariusza, wpisu do KRS, konsultacji prawnych, konta bankowego, programu do księgowania, esencjonalnych podróży służbowych w kwestiach administracyjnych i niewielkie koszty związane z użyczeniem biura. Koszty te w kolejnych latach zaczną być pokrywane z wpłat darowizn oraz grantów.

Jak odebrać nagrodę w ramach wsparcia projektu?

W ramach zrzutki oferowaliśmy 3 kategorie nagród:
1. Za wpłaty w wysokości 25zł – przypinki Agro-Perma-Lab (29 nagród)
2. Za wpłaty w wysokości 75zł – Publikacja „AgroPermaLab: Synergie Agroekologii i Permakultury” 2020 + przypinka APLab (15 nagród)
3. Za wpłaty w wysokości 120zł – Publikacja „Kiełkujemy Domy Nasion: społecznościowe odtwarzanie nasion i suwerenność nasienna w praktyce” 2021 + przypinka APLab (21 nagród)

Osoby, które wybrały nagrody 2 i 3 prosimy o napisanie do nas na email contact@agropermalab.org w celu umówienia formy ich odbioru.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim wpłacającym, naszym partnerom i patronom projektu, oraz tym, którzy udostępniając w swoich społecznościach pomagali nam dotrzeć ze zrzutką szerzej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *