Poznaj edukatorów i liderów suwerenności nasiennej

  • by

Powoli dobiega końca szkolenie ,,Agro-Perma-Lab: NASIONA”. W treningu wzięło udział 20 liderów-edukatorów z organizacji i inicjatyw z całej Poslki. Aby ich poznać, kliknij TUTAJ.

Przypomnijmy, że Trening ,,Agro-Perma-Lab: NASIONA” 2021 to spotkanie szkoleniowe dla edukatorów i liderów społecznych w sieci agroekologii i permakultury podnoszące kompetencje z zakresu: strategii tworzenia Społecznościowych Domów i Sieci Nasion, ich technicznych, wspólnotowych oraz politycznych aspektów. Podczas szkolenia zostaną też poruszone różnorakie kwestie związane z zachowywaniem nasion – od praktyk zachowywania i przetwarzania po organizację wymian nasion oraz żywych kolekcji oraz kwestie utrzymywania wysokiej jakości materiału siewnego i edukacji innych. Trening odbył się na bazie rekrutacji. Trening odbył się w styczniu i lutym 2021. Trening był częścią trzyetapowego projektu ,,Agro-Perma-Lab: NASIONA”, współfinansowanego przez Community Seed Banks Academy. Aby zapoznać się z 10 tematami poruszanymi podczas serii szkoleniowej, kliknij TUTAJ.

Opinie uczestników o szkoleniu:

„Ogromna wdzięczność – korzystamy z własnych zasobów; jestem pod wrażeniem zdolności i profesojnalizmu, ta metodologia jest niesamowita i super działa; wszyscy się udzielamy, dajemy z siebie wszystko”

– uczestniczka treningu APLab NASIONA 2021

„Widzimy tak różne perspektywy; Marita Wiggerthale mówiła z perspektywy 4 firm nasienniczych i ich kontroli nie tylko nad nasionami ale nad głodem na świecie; w tych dużych rolniczych krajach jak Indie lub Brazylia, tego typu rzeczy mogą być dramatyczne; w Polsce, natomiast, z perspektywy Pani Doroty Metery, 144 firmy zajmujące się nasionami bio to sporo!”

– uczestnik treningu APLab NASIONA 2021

„Uczę się dużo o stroy-tellingu. Przekazywanie własnych doświadczeń ma dużą moc i jest inspirujące”

– uczestnik treningu APLab NASIONA 2021

„Dziękuję dziewczynom za udźwignięcie tej formuły, jest to wyczyn skupiać uwagę tylu osób, ta zmienność powoduje, że to nie jest takie trudne, jest raczej lekkostrawne”

– uczestniczka treningu APLab NASIONA 2021

„Uczę na wszystkich poziomach dzięki temu jaką atmosferę tworzymy: bezpieczeństwa, czerpania ze wspólnych zasobów, otwartości i motywacji i klarownych szczegółowych informacji. Jestem wdzięczna że dzięki Wam mogę uczyc się nowych rzeczy i mam wsparcie i akceptację i przestrzeń na błędy”

– uczestniczka treningu APLab NASIONA 2021

„Jestem pod wrażeniem jak różni są tu ludzie z jak różnym podejściem do nasion, jak zaangażowanych w kwestie pro-zdrowowtne i pro-ludzkie; czuję się, słysząc o etyce, że nie jestem jedyną idealistką”

– uczestniczka treningu APLab NASIONA 2021

„Jest duża bioróżnorodność wśród uczestników i trenerów: małe historie roślin, prywatnych wyjazdów nasiennych, o aktywiźmie, dzielenia się aktywizmem, zaangażowaniem, szerzenia postaw”

– uczestniczka treningu APLab NASIONA 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *