Partnerstwo APlab i Ulex – treningi dla sieci suwerenności żywnościowej w 2021

  • by

Od listopada 2020 Agro-Perma-Lab współpracuje z La Bolina, organizacją społeczną zajmującą się agroekologią i permakulturą w południowej Hiszpanii, działającą na skrzyżowaniu sztuki, regeneratywnych praktyk uprawy żywności i integracji społecznej. Nasza współpraca obejmuje w planie 6 wyjątkowych szkoleń w 2021 roku, w siedzibie Ulex (oddział Południowy) – Col. Lectiu Eco Actiu.

Fundacja Agro-Perma-Lab w partnerstwie z Ulex South (i La Bolina) złożyła wniosek o grant Erasmus Plus Mobility w celu dofinansowania udziału 26 liderów społecznościowych i edukatorów z Polski w stacjonarnych 8-dniowych szkoleniach w Andaluzji, na południu Hiszpanii. Fundusz edukacji dorosłych Erasmus Plus KA1 został utworzony w celu wspierania wymiany osób dorosłych zaangażowanych w pozaformalną i nieformalną edukację w celu rozwijania ich umiejętności i kompetencji w innym kraju Unii Europejskiej.

Szkolenia będą odbywać się jednorazowo dla około 20 uczestników z 4 podobnych profilem organizacji pracujących u podstaw w obszarach innowacji społecznych, zdolności adaptacyjnych organizacji społecznych, sieci solidarności, kooperatywizmu i głęboko ekologicznego podejścia do pracy na rzecz środowiska.


Przykłady Treningów

Szkolenia będą rozwijane w dialogu między organizacjami, po poznaniu wyników konkursu grantowego Erasmusa. Oto jednak przykłady szkoleń już przeprowadzonych w przeszłości i oferowanych jako wstępne propozycje (opisy po angielsku na stronie):

Przemiany w organizacjach
Partycypacyjne akcje społeczne
Przywództwo w czasach złożoności: umożliwianie przywództwa w transformacji społecznej
Praktycy społeczni: praktyka relacyjna i wyłaniająca się


Czym jest Ulex?

Centrum współpracy, Projekt Ulex jest prowadzony przez Col·lectiu Eco-Actiu, organizację non-profit zajmującą się projektowaniem i dostarczaniem szkoleń mieszkaniowych od 2008 roku. Projekt Ulex to nowa inicjatywa oparta na tym doświadczeniu. Czytaj dalej..

∆ ∆ ∆ Chcesz zaangażować się w projekt? Napisz do nas: contact@agropermalab.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *