Premiera WebDoc MUZEUM SUPERMARKETU – już wkrótce!

  • by

Zapisz datę! 22 lipca 2021. Odbędzie się premiera webdocu Supermarket Museum! Projekt ma na celu odpowiedzieć na pytania: „jak możemy żyć RAZEM w określonych granicach naszych ekosystemów?”, „Jak sprawić, by zjawisko wzajemnych powiązań działało na naszą korzyść, a nie przeciwko nam?”. Grupa artystów, liderów agroekologii i permakultury oraz wolontariuszy stworzyła internetową wystawę audiowizualną (webdoc) „The Supermarket Museum”. Wystawa jest w fazie finalizacji, więc już można zapisać datę jej premiery (22.07.2021).

Pierwsza „ścieżka” w muzeum przewrotnie bada i artystycznie interpretuje „kulturę supermarketów”: jej modus operandi oparty na wygodzie, monokulturze i zysku, który niweczy społeczne, ekonomiczne i ekologiczne wartości solidarności. W przeciwieństwie do tej dominującej kultury, druga „ścieżka” muzeum („Ogród w Twoich rękach”) opisuje istniejące, udane alternatywy – oparte na suwerenności żywieniowej i solidarności, w których uprawa własnej żywności staje się żywą społeczną regeneratywnych i ekologicznych zasadach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź jeden z poniższych linków:

PARTNERZY PROJEKTU

Projekt realizowany będzie do grudnia 2021 i współfinansowany jest ze środków Culture of Solidarity Fund – European Cultural Foundation (FB / Twitter).  Informacje o projekcie w języku angielskim TUTAJ.

Projekt jest międzynarodową współpracą sieci praktyków permakultury i agroekologii, artystów i wolontariuszy i bierze w nim udział 5 organizacji: 
Asociación La Bolina z Hiszpanii, 
Permakultura na Ukrainie
Lebende Samen – Living Seeds z Niemiec, 
Asociace místních potravinových iniciativ z Czech oraz 
Fundacja Agro-Perma-Lab z Polski – organizacja koordynująca. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *