Celebrujemy Święto Nasion i Bioróżnorodności – nasiona w naszych rękach!

  • by

Celebrujmy razem ŚWIĘTO NASION I BIORÓŻNORODNOŚCI. Dołącz do nas. Od 1.10.2021 przypomnimy przez media społecznościowe o wielu ciekawych i wartościowych materiałach, które powstały w wyniku współpracy nasienników wielu pokoleń w ramach Projektu Agro-Perma-Lab: NASIONA w 2020r. Mirko-wydarzenia, praktyczne warsztaty nasienne i spacery zbierackie odbędą się też w różnych lokalizacjach w Polsce. Śledźcie FB/Nyeleni Polska za zwiastunami ciekawych spotkań i celebracji!

Wołamy głośno, niech nasz głos dotrze do wszystkich miłośników nasion w całej Polsce: niech żyją nasiona i bioróżnorodność! niech żyją na wsiach, w miastach, lasach i dolinach. Zapraszamy do tworzenia lokalnych wydarzeń. Możemy m.in.: wymieniać się nasionami, przekazywać sobie żywą wiedzę o zachowywaniu nasion, siać, łuskać fasolę, ucztować i cieszyć się dobrym pożywieniem z dobrych nasion. 

Jeśli masz już pomysł na wydarzenie, prześlij nam krótki opis planowanych działań, a my udostępnimy go tutaj. Dzięki temu jak najwięcej osób w całej Polsce będzie mogło świętować lokalnie i w swoim sąsiedztwie.

”Nasiona są żywym i ewoluującym skarbcem naszej historii, kultury i więzi z ziemią. Siejąc, zbierając nasiona i wymieniając się nimi, podtrzymujemy różnorodność genetyczną roślin. Zachowujemy naszą autonomię w obliczu komercjalizacji i monopolizacji nasion przez duże koncerny i podtrzymujemy nasze naturalne prawo do uprawy roślin stanowiących nasze pożywienie.”

Niech moc nasion będzie z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *