LUSH Spring Prize Award 2023: Wyróżnienie Agro-Perma-Lab

Agro-Perma-Lab została wybrana jako kandydatka do przyznawanej co dwa lata nagrody LUSH Spring Prize.

LUSH Spring Prize to fundusz nagród o wartości ponad 200 000 funtów oraz inne działania wspierające, mające na celu budowanie potencjału dla tych, którzy naprawiają zniszczone ekosystemy i pozostawiają świat bujniejszym niż go zastali. Na różnorodny panel jury składają się osoby z szerokiego spektrum ruchów reprezentujących projektowanie regeneracyjne, permakulturę, suwerenność żywnościową, transformację, biomimikrę i sieci ekowiosek.

Regeneracja: temat roku 2023

Zamiast ograniczać wpływy i utrzymywać uszkodzone systemy Ziemi, LUSH Spring Prize prezentuje prace, które dążą do uzdrowienia i wzrostu; przyjmując holistyczne podejście do pokonywania wyzwań środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Możesz zgłębić różne znaczenia REGENERATIVENESS w informacyjnym dokumencie przewodnim opublikowanym przez LUSH. Pobierz dokument informacyjny – Raising the profile of regeneration (PDF).


Young Project Award

Nasza organizacja dołączyła do grupy 15 międzynarodowych oddolnych i lokalnych inicjatyw regeneracyjnych. Wszystkie projekty można przeszukiwać za pomocą różnych filtrów na stronie LUSH lub szukać ich na interaktywnej mapie. Nagroda Young Project Award jest przeznaczona dla młodych (1-5 lat) grup społecznych, organizacji, sieci i przedsiębiorstw, które mają udokumentowane osiągnięcia i które poszukują większych funduszy na rozbudowę lub rozwój. Wszyscy nominowani zostali sukcesywnie przedstawieni na Facebooku LUSH przez wiosnę, co wspiera tworzenie sieci i pokazywanie wymiaru działań oddolnych inicjatyw.